www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 155 hostů a žádný člen

pátek, 22 červen 2007 15:03

V "území mezi" Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

V území meziVětšinou se nám nelíbí být "mezi něčím" - mezi dvěma kamiony na dálnici, dvěma mlýnskými kameny, hřebíkem a kladivem nebo dvěma znepřátelenými sousedy. Přitom je to přesně to místo, kde trávíme většinu času - v "zemi mezi", aniž bychom si uvědomovali, že tam jsme.

Ačkoli v životě s Ježíšem zažíváme výšiny i nížiny, nejvíce času vlastně trávíme někde "mezi" nejvyššími výškami a nejhlubšími údolími. Tyhle dlouhé pochody "územím mezi" posílí naše výšiny a připraví nás na to, abychom přežili svá údolí.

V Většinou se nám nelíbí být "mezi něčím" - mezi dvěma kamiony na dálnici, dvěma mlýnskými kameny, hřebíkem a kladivem nebo dvěma znepřátelenými sousedy. Přitom je to přesně to místo, kde trávíme většinu času - v "zemi mezi", aniž bychom si uvědomovali, že tam jsme.

Ačkoli v životě s Ježíšem zažíváme výšiny i nížiny, nejvíce času vlastně trávíme někde "mezi" nejvyššími výškami a nejhlubšími údolími. Tyhle dlouhé pochody "územím mezi" posílí naše výšiny a připraví nás na to, abychom přežili svá údolí.

Přesto, že bychom se chtěli neustále vznášet jako orli a běžet a nikdy nezemdlet, většinu času trávíme tím, že jdeme s Ježíšem. Zapamatujeme si lety duchovního nadšení a síly. Vzpomeneme si na těžké boje s nepřítelem. Ale naše duše najdou výživu a duch potravu v "území mezi". Jinak bychom nikdy nedosáhli výšin ani nepřežili své nížiny.

Pokud se nepletu, nejspíš v téhle chvíli budete právě v "území mezi". Po chvíli to začne být docela pohodlné. Bereme to jako samozřejmost, protože jsme na to zvyklí. A to dělá náš pobyt zde tak důležitým - trávíme tu většinu života, vštěpujeme si zvyky a přizpůsobujeme se rutině. A když pak přijde čas zkoušky, když jsou nám předloženy chvíle velkých úkolů pro Boží království, o tom, jak obstojíme rozhodne právě to, co jsme pro svůj "růst" dělali v "území mezi".

Jste-li v "územi mezi", chci vás povzbudit abyste dodržovali duchovní životosprávu, která vás připraví na výšiny i údolí.

buďte poslušní Božímu slovu - jestli najdete Bibilcký princip, uveďte ho do praxe. (Jakub 1:22)
Vyhněte se jakékoli formě nemorálnosti - podlamuje Ducha. (1.Tesalonickým 4:1-8)
Dávejte pozor na svá slova a postoje, obzvlášť když se jedná o bratry a sestry v Kristu. (Efezským 4:25-32. Efezským 5:1-2)
Dělejte to, co uvolňuje moc Ducha svatého ve vašem životě. (Efezským 5:17-31, Efezským 6:17-18)
Zpívejte
Děkujte
Poddejte se druhým
Otevřete se Božímu Slovu
Modlete se
Scházejte se s ostatními křesťany ke chvílím uctívání a společenství. (Židům 10:19-25)
Přesto že bych byl rád na vrcholku hory s Bohem neustále, nebo se vznášel na křídlech orlích, zkušenost mě naučila, že velkou část života trávím v "území mezi". Pokud tam jste tak jako já, byla by škoda toho času nevyužít a nedělat něco užitečného, aby až pak přijde čas na vrcholky a údolí, budeme připravení žít pro Boha.

Copyright: Phil Ware, Heartlight.org
Použito s laskavým svolením Heartlight
Původní článek v angličtině
Překlad: Jana Forsyth

Shlédnuto 6591 krát Naposledy změněno neděle, 02 červen 2013 22:19
Dále v této kategorii: Čekání »

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.