www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 105 hostů a žádný člen

čtvrtek, 14 červen 2007 10:08

Nezapomeňme na balicí papír Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

vánoční Je to skvělý pocit, mít všechny vánoční nákupy za sebou! S dcerou jsme strávili celý den na nákupní výpravě. Krátce po obědě jsme už měli všechny dárky, které jsme potřebovali. A pak přišlo to nejtěžší. Celý večer jsme strávili jejich balením!

Opravdu jsme balili jako o život - pro každého jsme vybírali ten pravý balicí papír, správnou stužku a potom ke každému dárku zvolit tu pravou visačku. I když nás tahle práce bavila, ani jeden z nás by se nedal nazvat profesionálním "baličem". Trvalo nám DLOUHO, než jsme všechny dárky zabalili. Když jsme skončili, v pokoji to vypadalo jako po explozi. Ale ty dárky! To množství různých tvarů

vánočníJe to skvělý pocit, mít všechny vánoční nákupy za sebou! S dcerou jsme strávili celý den na nákupní výpravě. Krátce po obědě jsme už měli všechny dárky, které jsme potřebovali. A pak přišlo to nejtěžší. Celý večer jsme strávili jejich balením!

Opravdu jsme balili jako o život - pro každého jsme vybírali ten pravý balicí papír, správnou stužku a potom ke každému dárku zvolit tu pravou visačku. I když nás tahle práce bavila, ani jeden z nás by se nedal nazvat profesionálním "baličem". Trvalo nám DLOUHO, než jsme všechny dárky zabalili. Když jsme skončili, v pokoji to vypadalo jako po explozi. Ale ty dárky! To množství různých tvarů, velikostí, barev, papírů a stužek vypadalo pod zářícím vánočním stromkem fantasticky.

Stálo to za tu námahu? To se vsaďte. V příštích pár týdnech každý občas proklouznul ke stromku, když si myslel, že se nikdo nedívá. (v USA se dárky mohou dávat pod stromeček několik týdnů dopředu - pozn. překladatele) Třásli jsme krabicemi, měřili si jejich velikost a snažili se hádat, co je uvnitř. A i když jsme si mysleli, že víme, co to je, nevěděli jsme to jistě až do chvíle, kdy jsme je otevřeli! Balící papír ještě přidává k nadšení a legraci, nádheře a těšení se na Vánoce.

Ale Vánoce nejsou jen o hezky zabalených dárcích. Běhěm svátků, kdy se naše domy plní lidmi, kdy se přejídáme, zavadíme o různé špatné vzpomínky a šťouchanec otevře staré rány. Otevřeně - občas se máme plné zuby. Zůstáváme příliš dlouho vzhůru, děti začnou být podrážděné, potom někdo "přidá poslední kapku" a POZOR! - bum, vypadne z nás něco, co jsme ani říct nechtěli. Ublížíme někomu, koho milujeme. Ani jsme to tak nemysleli. Prostě to nějak vyklouzlo. Ale už se stalo, zbytečné zranění. Kdybychom si jen udělali čas a zabalili svá slova do laskavosti, taktu a ohleduplnosti, místo sarkasmu, zesměšňování nebo zahořklosti.

Pojďme se postarat o to, aby letos o Vánocích nebyly s láskou zabalené jen dárky pod stomečkem. Až si budeme povídat s rodinou a přáteli, nezapomeňme na balící papír!

Copyright: Phil Ware, Heartlight.org
Použito s laskavým svolením Heartlight
Původní článek v angličtině
Překlad: Jana Forsyth

Shlédnuto 5377 krát Naposledy změněno neděle, 02 červen 2013 21:54

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.