www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 54 hostů a žádný člen

pátek, 25 květen 2007 02:14

Čekání Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)
čekáníJak nejdéle jste museli v životě čekat? (nepříjemné téma, já vím. Ale chvilku vydržte, bude líp; musíte přečkat odstavec, dva a dostanete se k té lepší části!)
Čekání existuje ve všech tvarech a velikostech – čekání na narození dítěte, čekání na to, až nějaké to kilčo shodím, čekání na promoci, čekání na svatbu, čekání na řidičák…. Ale pro mně jako dítě bylo možná to nejtěžší, když nám každý rok poštou přišel vánoční katalog, čekat od té chvíle do Vánoc. Zdálo se mi, že každý rok posílají katalog dřív a do Vánoc to trvá déle.

čekáníJednu věc vám musím o sobě prozradit. HROZNĚ nerad čekám! Vůbec to nemám rád. Nikdy mi to nešlo. Ale o Vánocích se vždycky projevilo to nejhorší z mé neschopnosti čekat. Vzpomínám si, že když jsem bly kluk, jednou jsem se hodně pozdě v noci vplížil do pokoje a pootevřel jsem svůj “tajemný” dárek. (Ve Státech je zvykem dávat dárky pod stomeček už před Vánoci.) Dárek mně zklamal. Zklamal jsem sám sebe, že jsem podváděl. Ale nejhorší ze všeho bylo, že jsem musel předstírat překvapení, když jsem podruhé otevřel dárek před zbytkem rodiny. Proč jsem nepočkal!

Kvůli problému s čekáním jsem měl vždycky rád Petrův popis čekání, které museli podstoupit proroci, jak bylo těžké dokonce i pro anděly čekat a zjistit, co vlastně všechno o Ježíšovi říkají:

1 Petruv 1:10-12 Toto spasení se snažili vyhledat a objevit proroci, kteří prorokovali o té milosti, která měla přijít k vám. Zkoumali, co a pro kterou dobu jim ukazoval ten, který byl v nich, totiž Kristův Duch, předem svědčící o Kristových utrpeních a o veliké slávě, která přijde po nich. Jim bylo zjeveno, že ne sobě, ale nám zprostředkovávali to, co vám nyní bylo oznámeno skrze ty, kdo vám kázali evangelium v Duchu Svatém poslaném z nebe. Do těchto věcí touží nahlédnout andělé. (NBK)

Vzpomínám si na svého milovaného učitele Bible profesora Dr. Neila Lightfoota, jak stál na špičkář a říkal něco jako: “Ach ano! Při příchodu Krista i andělé stáli na špičkách a snažili se pohlédout za horizont dějin.”

Čas Vánoc je časem zajímavým, krásným a matoucím. Předpokládám, že víte, že nikdo neví kdy přesně se Ježíš narodil – aslespoň tedy ne přesný den ani měsíc. Nejspíš to nebylo v zimě, protože pastýři byli celou noc na pastvině. Ale když trošku přibrzdíme svůj skepticismus, stoupneme si na špičky a otevřeme srdce, najdeme úžasné dary, které nám Otec zanechal. Ale nenajdeme je pod stromečkem. Najdeme je v úžasném příběhu o dítěti a jeho malé rodině, kterou zastihl oslňující záblesk Boží obětavé lásky. Byla to sláva oblečena do obyčejného, která přišla k obyčejným lidem, kteří věřili, že Bůh dodržel svůj slib, protože miluje svůj lid.

Kdy a kde se dopíše tento nádherný příběh o Boží slávě je stále ještě větším tajemstvím, než by mnozí populární spisovatelé připustili. Ale já jsem se protentokrát rozhodl přidat se k andělům, stoupnou si na špičky a vychutnávat si ten nějvětší ze všech kdy vyprávěných příběhů, napsaného tím největším Autorem samotným. Nicméně doufám, že na mne nebudete čekat, ani na nikoho jiného. Ne, jděte si ten dárek rozbalit hned a přečtěte si první dvě kapitoly Matouše a Lukáše. A taky požádejte Boha, aby vám pomohl vidět za stužky, papíry a blikající osvětlení, tak abyste mohli najít ten nejlepší z Jeho darů.

P.S. V čekání nejsem o nic lepší ani teď, když jsem dospělý. Jelikož jsem dospělý, říkám že od 20. prosince můžeme každý den otevřít jeden dárek. Není to špatný nápad. Můžete to někdy zkusit. Pokud tedy pro vás není příliš těžké čekat až do 20.prosince! 8^)

Copyright: Phil Ware, Heartlight.org
Použito s laskavým svolením Heartlight
Původní článek v angličtině
Překlad: Jana Forsyth

Shlédnuto 5183 krát Naposledy změněno sobota, 15 červen 2013 20:42

Související položky (podle značky)

Dále v této kategorii: « V "území mezi"

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.